Hakkımızda

2002 senesinin Aralık ayı. 30 m2 lik küçük bir ofiste iş dünyasına merhaba dedik. Yeni bir firmaydık. Bizi tanıyan yoktu ve dezavantajımız çoktu. Bursa “kurye” kelimesine henüz alışık değildi. Hizmet sektöründe elde kalan somut bir kanıt yoktu ve olası bir krizde şirketler ilk önce reklam ve hizmete dair olan masraflarında kısıtlamalara gidiyordu Aklımızda başarılı olup olamayacağımıza dair pek çok soru işareti vardı. Bu nedenle yola çıkarken dayanağınız sadece güven ve dürüstlük olmalıydı. Biz yılmadık Tüm iş stratejimizi bu iki güçlü olgu üzerine kurmalıydık. “Güven” ve “Dürüstlük”… Kurduk da… ve yürümeye başladık… Çok zorlu yollardan geçerek bugünlere geldik. Biz “SEÇ KURYE” olmayı hak ettik. Şimdi sene 2013 ve sizinle onuncu yılımızı kutluyoruz.

Lojistik ve kurye dağıtım hizmetleri için gerekli teknolojik alt yapımızı her geçen gün geliştirdik ve güçlendirdik. Öncelikle lojistik operasyon ve bilgi işlem olarak iki ana birime ayrıldık. 10. yılımızda operasyon birimimiz 5 adet ticari araç, 2 adet motorsiklet ve bu araçlarımız için gerekli eğitim, bilgi ve belgelere sahip 5 oto kurye, 2 motokurye ve 12 yaya kurye ile hizmet verir hale geldi. Kabına sığmaz oldu. 400 m2’lik geniş bir alanda yoluna devam etmeye başladı. Bilgi işlem birimimiz ile daha da güçlüyüz şimdi. Üç arkadaşımızın görev aldığı departmanımız operasyon birimi ile eş zamanlı hareket ederek sorunsuzca teslimat bilgilerini sizlere ulaştırıyor artık.

Çalışma arkadaşlarımız herkesten ve her şeyden önemliydi. Önce kendisine ve dolayısı ile bize değer katması gerekiyordu. Bunun için gerekli olan tüm eğitim ve seminerlere periyodik aralıklarla katılımları sağlandı. Bu bilgi alışverişi düzenli yapılan yönetim toplantıları ile pekiştirildi ve ortaya çıkan sorunlar ve talepler birebir dile getirilerek hem mesai arkadaşlarımız açısından hem yönetim açısından değerlendirilerek çözüm yolları arandı. Kısaca işyerinde mutluysa eğer, hayatında da mutlu oluyordu insan. Bunun için çalışanlarımıza özel küçük ölçekli sosyal alan kurduk. Elimizden geleni esirgemedik. Gelmeyen içinde birlikte mücadele ettik. Bazen çözdük bazen olmadı. Ama uğraştık ya birlikte, değerini ölçebilen var mı?

SEÇ KURYE olarak, Ulaştırma Bakanlığı’nın günümüz koşullarına ve uluslar arası standartlara uygunluk açısından yeniden düzenlediği ve lojistik firmalarının mutlak edinmesi gereken belgeler olan, şehiriçi taşımacılık için gerekli yeterlilik belgesi P1 ve şehirlerarası taşımacılık için gerekli yeterlilik belgesi olan G3 belgelerini edinerek profesyonel işletmeler arasına adımızı yazdırdık.

Bugüne kadar işbirliği içerinde bulunduğumuz tüm organizasyonlara katkı sağlamaya özen gösterdik. Her yıl düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesinin ana sponsorlarından biri olarak zirveye destek verdik.

Fuarlar işletmenizin tanıtımı açısından son derece önemli organizasyonlardı. Fakat bizce çok daha önemli bir katkısı daha vardı; “Sizlerle birebir iletişimi sağlaması”. İletişim her türlü sorunun çözümünde anahtar görevini üstlenir. O nedenle fuarlara katılım bizim için önem arz etti. İnsan Kaynakları Zirvesi ve Tüyap Eğitim Fuarı bunlara verilebilecek en güzel örneklerdi.

Hedefimiz mi…?

Önce yaşama değer vermek, hakkını vermek.. Sonra; şehiriçi dağıtım potansiyelimizi ilçelere yaymak ve daha sonra da Güney Marmara ve İstanbul’a açılmak.. Şehiriçi dağıtım konusunda tercih edilen bir firma olmayı başardık. Neden daha fazlası olmayalım?